Drukarka wi-fi – warto?

Obecnie wiele sprzętów domowych komunikuje się z innymi urządzeniami lub akcesoriami bezprzewodowo. Zarówno smartfony, laptopy, jak i tablety nie wymagają przewodów, aby komunikować się z otoczeniem. Wielu producentów drukarek również wyposaża swoje urządzenia w moduł wi-fi, którego główną zaletą jest brak konieczności używania kabli. Kiedy warto zastanowić się nad zakupem sprzętu tego typu? Jakie zalety mają drukarki bezprzewodowe?

Drukarki wi-fi – podstawowe informacje

Trudno wyobrazić sobie biuro, które na wyposażeniu nie ma drukarki. Choć duża część dokumentów jest archiwizowana w wersji elektronicznej, to jednak nadal istnieje konieczność częstego drukowania, zwłaszcza w biurach rachunkowo-księgowych, biurach nieruchomości, a także we wszystkich miejscach, w których zachodzi np. konieczność podpisywanie dużej liczby dokumentów. Użytkownicy prywatni również często korzystają z drukarek, choć zazwyczaj mniej intensywnie. Jakie są podstawowe zalety drukarek z wbudowanym modułem wi-fi?

  • Na początku warto przypomnieć, że drukarka musi być podłączona do wewnętrznej sieci. W większości przypadków można to zrobić samodzielnie, po zapoznaniu się z instrukcją obsługi.
  • W przypadku drukarki cechującej się wysoką prędkością wydruku, może z niej korzystać od kilku do nawet kilkunastu osób. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dużego biura. Każdy pracownik, którego komputer jest podłączony do sieci, może bez odchodzenia od biurka wydrukować potrzebne dokumenty.
  • Kolejną dużą zaletą drukarek wi-fi jest mobilność. W każdej chwili możemy przenieść ją w inne miejsce w obrębie zasięgu sieci internetowej. Nie będzie to miało żadnego wpływu na funkcjonowanie urządzenia.

Naprawa drukarek Poznań w naszej firmie w dużej mierze zależy od modelu oraz technologii wydruku. Inną procedurę stosuje się do drukarek atramentowych, a inną do laserowych.

Kiedy warto wybrać drukarkę z wi-fi?

Nowoczesne drukarki przeznaczone do użytku domowego, pomimo zaawansowanej konstrukcji, charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami i niską wagą, dzięki czemu mogą być używane nawet w bardzo małym pomieszczeniu. Warto pamiętać, że w przypadku częstego przenoszenia urządzenia, nie zawsze będzie możliwość swobodnego podłączenia przewodu, dlatego w takim przypadku warto zastanowić się nad zakupem drukarki wyposażonej w moduł wi-fi.

  • Osoby, które chcą drukować bezpośrednio z smartfona lub tabletu również powinny wybrać drukarkę wyposażoną w wi-fi. Szczególnie polecane są modele charakteryzujące się wysoką rozdzielczością wydruku, umożliwiające drukowanie wyraźnych i szczegółowych zdjęć.
  • Urządzenie tego typu jest dobrym wyborem również dla osób, których drukarka znajduje się w innym pomieszczeniu niż komputer. W takim przypadku poprowadzenie przewodu jest praktycznie niemożliwe.
  • Coraz większą popularnością cieszą się urządzenia typu all-in-one, które łączą najważniejsze zalety drukarki, kopiarki i skanera. Osoby, które potrzebują tego typu sprzętu, powinny rozejrzeć się za wersją bezprzewodową urządzenia, która charakteryzuje się szeroką funkcjonalnością i wszechstronnym użytkowaniem.

Naprawa drukarek przez firmy zewnętrzne

Naprawa drukarek jest wykonywana przez specjalistyczne firmy z wieloletnim doświadczeniem. Szybka diagnoza sprawia, iż po usunięciu usterki użytkownik może ponownie korzystać ze sprzętu. Warto pamiętać, że w przypadku awarii routera lub całej sieci, nie będzie możliwości korzystania z funkcji bezprzewodowego wydruku. W takim przypadku należy używać standardowego kabla, do momentu aż awaria sieci zostanie usunięta.