Zalety zakupu używanego sprzętu

Wyposażenie nawet małego biura wiąże się z dużymi kosztami, na które początkujący przedsiębiorcy nie zawsze są w stanie sobie pozwolić. Trudno jednak wyobrazić sobie firmę bez drukarki. Choć elektroniczny obieg dokumentów systematycznie zyskuje na popularności, to nadal wiele z nich trzeba zwyczajnie wydrukować. Profesjonalne urządzenie tego typu może kosztować znaczną kwotę, a najtańsze nowe modele w większości przypadków nie nadają się do firmowego wykorzystania. Wielu przedsiębiorców, a także osoby prywatne decydują się na zakup używanego sprzętu. Jakie są najważniejsze zalety takiego rozwiązania?

Używane drukarki – co warto o nich wiedzieć?

Przed wybraniem konkretnego modelu warto sprecyzować swoje wymagania i potrzeby. Na początku trzeba wybrać między modelem monochromatycznym, a urządzeniem umożliwiającym wydruk w kolorze. Kolejna kwestia to szybkość wydruku. W sytuacji gdy z drukarki będzie korzystać więcej niż jedna osoba, należy zwrócić szczególną uwagę na ten parametr. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

  • Łączność bezprzewodowa znacząco ułatwia i przyspiesza drukowanie. Urządzenie z wbudowanym modułem Wi-Fi łączy się z lokalną siecią i wszyscy użytkownicy będący w zasięgu mogą zdalnie drukować np. dokumenty.
  • Warto również zapoznać się z kosztami wydruku jednej strony. Jest to niezwykle istotne w przypadku intensywnego użytkowania urządzenia.

Zakup używanej drukarki powinien być przemyślany, dzięki czemu unikniemy przykrych rozczarowań.

Najważniejsze zalety używanych drukarek

Urządzenia używane, oferowane przez profesjonalne firmy zajmujące się sprzedażą i serwisem sprzętów biurowych są skrupulatnie sprawdzane i testowane. Dzięki temu każdy kupujący na pewność, że nabywa w pełni sprawny produkt, pozbawiony ukrytych wad. Niejednokrotnie dostępna jest również informacja o przebiegu urządzenia. Na tej podstawie można szacunkowo określić stopień jego zużycia.

  • Firmy oferujące sprzedaż używanych drukarek przeważnie mają w swojej ofercie wszystkie najpopularniejsze marki, takie jak Canon, HP, Samsung, Konica Minolta, Kyocera, Ricoh i wiele innych. Ci producenci instalują w swoich urządzeniach wysokiej klasy podzespoły, dzięki czemu drukarki wyróżniają się długą żywotnością i bezproblemowym działaniem, pomimo intensywnej eksploatacji.
  • Niejednokrotnie używany sprzęt jest w stanie bezawaryjnie służyć przez kilka lat, podczas których jego zakup kilkukrotnie się zwróci.

Kupując sprawdzone drukarki w okazyjnych cenach, przedsiębiorca lub osoba prywatna nie musi angażować dużej ilości kapitału. Oszczędzone w ten sposób pieniądze może ulokować w dalsze inwestycje lub zachować na trudniejsze czasy.

Kiedy warto kupować używany sprzęt?

Stopień zużycia drukarki w dużej mierze zależy od intensywności użytkowania sprzętu. Teoretycznie warto kupować urządzenia z jak najniższym przebiegiem, jednak nie należy całkowicie skreślać modeli, które mają już za sobą 10 czy 20 tysięcy wydruków. Wszystko bowiem zależy od klasy sprzętu, a ściślej mówiąc od normatywnego zużycia, deklarowanego przez producenta. Dla niektórych drukarek nawet duża liczba wydruków nie stanowi żadnego problemu. Profesjonalne urządzenia są zaprojektowane w taki sposób, aby bez szwanku znieść nawet duże obciążenia. Praktycznie każdy przedsiębiorca i osoba prywatna może rozważyć zakup używanego sprzętu, bez względu na sytuację.

Warto jednak wybierać profesjonalne firmy, co do których mamy pewność, że opis urządzenia jest jednoznaczny ze stanem faktycznym. Używane drukarki to szansa na wysokiej jakości sprzęt w stosunkowo niskiej cenie.